Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK JSEM DĚLAL BOLIBŘUCHA- s úsměvem

Zní to, jako bych marodil s břichem, ale ne, všechno je jinak. Bolibřuch je přezdívka pro jednoho našeho člena ,nebudu říkat kterého!! Tento člen je všestranný týpek a jednou jeho oblíbenou modelářskou kategorii jsou i velké větroně. Má super kompozita ASW o rozpětí 4m.  Super éro, akorát mu něco chybělo Obrazekv kabině.Sedačka a přístrojovka  tam byly, ale chybělo co?? No přece pilot.  Já se nabídl, že něco zkusím udělat pro oživení kabiny. Předem byla zavrhnuta panenka, plyšáci a ostatní zrůdy, co si někteří do éra nacpou.Vím, že je těžko na trhu něco slušného sehnat a ze zahraničí to stojí balík.Proto jsem se rozhodl pro malý experiment.Chce to normálního pilota a nejlépe s obličejem svého majitele bolibřucha, proto ten název.

 

Pár fotek jsem měl, tak jsem se do toho pustil. Samotné výrobě předcházelo měření,dělení ,násobení,kreslení a vymýšlení, prostě to muselo být v měřítku 1:4. a odpovídat aspoň trošku skutečnosti.

                                                                                                                          Obrazek                                    Kostru trupu jsem udělal z drátu ,po jejím naohýbání se muselo udělat maso.Na řadu přišel polystyrén  různé zrnitosti a struktury a hlavně šikovné ruce .Celkem se kostra povedla obalit do masa. To by byl tedy základ.

 

Dále bylo třeba vyrobit ruce a boty. Boty jsem poměřil  a nakreslil si je na papír.Vše Obrazekjsem musel zaznamenat pro případnou další výrobu. S rukama to bylo podobné-měření a kreslení.Na výrobu jsem použil modurit .  S tímto matrošem mám něco za sebou a tak výroba nebyla nijak zvlášt složitá. Boty mají šňůrky a prošití, ruce mají naznačené klouby i nehty a jsou v polozavřeném sevřetí pro knypl.  Byla to piplačka, ale stojí to za to.

 

ObrazekDalším oříškem byla hlava a hlavně obličej. Opět zvítězil modurit,sice je hlava těžší, ale u 6 kg éra se to ztratí. Po vytisknutí fotek jsem začal sochařský maratón.Ani nevím na který pokus se mi ten obličej povedl .Teda si myslím, že se povedl . Ale při reakcích lidí to bylo jednoznačné.Při práci na dalších obličejích se mi nějak nedařilo, hlavně ten můj ks…..t ne a ne udělat. Na řadu přišel pan Kaplan z Ostravy, který mi hlavy dělá podle fotek. Tak i mé tělo má už můj obličej a v mém L-33 Solo se budu určitě vyjímat. Pan Kaplan dokáže udělat krásné kousky až do měřítka 1:1.

 

Další kapitolou bylo ty postavičky oblíknout. Ale do čeho. Ono se to špatně šije, kdyžObrazek je ten pilot cca 45 cm velký,no spíš malý.Košilky našít byl celkem oříšek, tak přišly na řadu šikovné ruce mé ženušky Betušky. Její ruce kmitaly s jehlicemi, až se od nich kouřilo .A hle na světě byly krásné a slušivé pulovry a svetry,různých vzorů a barev,Bolibřuchovi upletla i jeho oblíbený kulich. Vše podle posledních modních trendů. Moc ji děkuji!!První kalhoty a vytvoření střihu udělala kamarádka a další kusy již byli rodinou záležitostí. Skorošvagravoá je švadlenka, tak mi jich pár našila ,chtěl jsem je s kapsičkami jako krteček, ale neuspěl jsem.Opět děkuji!

ObrazekTímto byli piloti nachystaní ke kompletaci a jak to dopadlo, to posuďte sami.Někteří již mají své majitelé a ostatní je teprve hledají.

 Obrazek

Obrazek

Za LMK Odry dopisovatel , loutkař a modelář v jednom   J.Šindler  senior

 tel:605 588 452 ,E-mail okcountry@seznam.cz